Comenius 2012

Gim9 > Współpraca > Comenius

Jak wszystkim wiadomo (mamy taką nadzieję :) od 2011 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie unijnym
"Comenius". Tak naprawdę udział biorą uczniowie klasy 2d i 2b - ci, co mieli ochotę się zaangażować. Cała atrakcja polega na tym, że działamy z krajami partnerskimi - Niemcami, Turcją, Anglią, Hiszpanią i Danią - wokół tematu "Relationships in our lives". Działania te polegają na używaniu specjalnie stworzonej platformy internetowej e-Twinning, przygotowywaniu prac w formie prezentacji, wywiadów, piosenek, rysunków itp., które mają związek z tematem.
W ramach projektu wyjeżdżamy też do krajów partnerskich - w marcu b.r. byliśmy w Turcji, zaś we wrześniu b.r. wybieramy się do Danii.
Tematem przewodnim spotkania w Turcji była rodzina, zaś w Danii będziemy zajmować się przyjaźnią.
W okolicach maja 2013 roku wszyscy nasi przyjaciele z krajów partnerskich przyjadą do nas - Gimnazjum nr 9 będzie ich gospodarzem przez 6 dni.
Gdybyście marzyli o zaproszeniu rówieśnika z Danii, Turcji, Niemiec, Anglii czy Hiszpanii to byłoby nam miło.
Koordynatorem projektu "Comenius" w naszej szkole jest p. Hanna Pawlak (znana też jako p. Stępniak :) ,zaś pisząca te słowa to zastępca koordynatora :).
Warto obejrzeć załączone prezentacje ukazujące nasz pobyt w Turcji - zapraszamy do linków!
Pozdrawiam wszystkich, którzy dobrnęli do końca,

Marta Wasielewska

My memories of Turkey - prezentacja w formacie *.pps