Aktywny w szkole twórczy w życiu - Drama with English

Gim9 > Współpraca

Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji z realizacji projektu:

Drama z językiem angielskim

Założeniem programu była nauka języka obcego metodą ,,dramy” - stosując techniki teatralne. Uczniowie w trakcie zajęć recytowali wiersze, rymowanki, uczyli się krótkich tekstów na pamięć. Poprzez taką formę nauki rozwijali swoje umiejętności językowe przy tym rozszerzając swoje horyzonty myślowe związane z literaturą i kulturą państw anglojęzycznych. Wykorzystanie do nauki utworów literackich dopasowanych poziomem do wieku i umiejętności językowych uczniów sprzyjało przyswajaniu i wzbogacaniu zarówno słownictwa jak i konstrukcji gramatycznych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Braliśmy udział w wielu konkursach recytatorskich i wokalnych i z większości z nich osiągaliśmy miejsca na podium ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy!

Opr.Katarzyna Nawrocka