Katoliada 2014

Gim9 > Aktualności

Sukces Gim 9 na Katoliadzie Językowej

Dnia 28 marca 2014 w
Zespole Szkół Katolickich w Bydgoszczy odbyła się Katoliada Językowa - Międzyszkolny Konkurs Poezji, Prozy i Piosenki w Sześciu Językach. Nasi uczniowie zaprezentowali się w trzech językach: angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Miejsca na podium należały do Gimnazjum nr 9!

• 1 miejsce zdobyła Julia Radziejewska z wierszem Phenomenal Woman (opiekun K.Nawroka)
  • 2 miejsce zdobył duet poetycki Patrycja Lasek i Marta Musiał z wierszem Der Erlkönig (opiekun Paulina Chyła)

Zdobyliśmy także wyróżnienia za fragment prozy Rupert recytowany przez Monikę Marchlewicz oraz za piosenkę Move wykonaną przez Laurę Jabłońską, Julię Cukrowską oraz Patrycję Słupek (op.Katarzyna Nawrocka).

Relacje filmowe:
1 miejsce